Szal w tropikach ;o)

8/25/2014 eumycha 12 Komentarzy

Tropiki- takie skojarzenie budzą we mnie kolory moteczka Austermann hand-painted w składzie 75% wełna superwash 25 poliamid (100g , 420m).  Moteczek kupiłam podczas wyprawy do Kalwarii Zebrzydowskiej, kiedy odwiedziłam pasmanterię biferno. W tych kolorkach ładnie prezentuje się ażurowy lekki szal, nie wiem jak nazywa się ten wzór. Są to jedne z najprostszych listków. Prace nad szalem szły szybko i sprawnie, ponieważ  wzorek jest  bardzo powtarzalny.
Dzięki swojej lekkości szal nadaje się zarówno jako narzutka do letniej sukienki, jak i  na jesienne chłody...
Póki co nie ma swojego przeznaczenia. Gdyby ktoś miał na niego ochotę proszę pisać
eumycha@wp.pl, szal  można kupić, albo umówić się ze mną na wymiankę ;o)


Przede mną intensywny robótkowo czas. W ubiegłym tygodniu odwiedziła mnie moja przyjaciółka przynosząc ze sobą ogromne pudło z drewnianymi pudełeczkami, skrzynkami, szkatułkami, wieszaczkami, segregatorami do zdobienia. Prezent idealny! 
Dzisiaj planuję uszyć lambrekiny z materiału, który został mi po uszyciu zasłon. Będą proste ozdobione koronką bawełnianą. A ponieważ zasłonki są gładkie w kolorze kremowym postanowiłam  ozdobić je delikatnie szydełkowymi koronkowymi kwiatami.
Tylko pracowni nadal nie ma...zgodnie z kolejną obietnicą jutro przychodzą panowie kończyć poddasze...oby ten termin był już faktycznym terminem rozpoczęcia prac. 

Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
 


12 komentarzy:

OBSERWUJĄ